{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Zastupitelé Blanska: Platí, co platilo

Čestná občanství města Blanska hned dvou prezidentů opět zaměstnala místní zastupitele. Na svém pondělním zasedání si potřebovali vyjasnit, jak je to s poctou pro Edvarda Beneše a Václava Klause.

„Je potřeba reagovat na to, že prezident Václav Klaus odmítl titul převzít. Také bychom měli zamezit nejasnostem ohledně platnosti čestného občanství prezidenta Edvarda Beneše, který je získal ve třicátých letech a titulu byl zbaven za okupace,“ vysvětlila starostka Blanska Jaroslava Králová.

Zastupitelé se ale bouřili. Jejich diskuse o tom, zda se čestnými občanstvími obou prezidentů vůbec zabývat, trvala desítky minut. „Případ čestného občanství Václava Klause byl hodně nešťastný, záležitost s Eduardem Benešem je zase nadbytečná,“ tvrdil zastupitel a současně poslanec za ČSSD Miloslav Kala.

Starostka ale oponovala: „To ale není potvrzení občanství, to je jen konstatování. Poté už to nebude nikdo zpochybňovat.“ A zastupitelé nakonec odhlasovali to, co platilo i před jejich zasedáním. Václav Klaus čestným občanem Blanska není, Edvard Beneš je, už od 28. října 1937.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 22.6.2005
Václav Klaus
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Pro klidné spaní vám nabízíme zdravotní matrace.Pomocí našich jeřábů vám zvedneme cokoli.