{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Kinematograf bratří Čadíků

I letos zavítá do Blanska pojízdný kinematograf bratří Čadíků. Od čtvrtku do neděle zde uvede čtyři české filmy: Jak básníci neztrácejí naději, Pánská jízda, Příběhy obyčejného šílenství a Duše jako kaviár. Promítat se bude od 21.00 hodin na Náměstí Republiky. Vstupné je dobrovolné.

O Kinematografu

Kinematograf bratří Čadíků (KBČ) je společností, která provozuje 13 mobilních kin. Pod hlavičkou KBČ funguje i jediné letní kino v Praze na Střeleckém ostrově, které je spojeno již tradičně s tříměsíčním kulturním festivalem.

Několik pojízdných biografů působí od roku 2002 také na Slovensku. V loňském roce byly poprvé ve spolupráci se Správou českých center promítány filmy v západní i východní Evropě, kde zaznamenaly velký ohlas.

KBČ promítá výhradně české filmy. Jediné výjimky tvoří festival na Střeleckém ostrově, kde jsou promítány i filmy zahraniční, a slovenský projekt Bažant, kde je nabídka rozšířena o snímky slovenské.

Vstupné na projekce v ČR je dobrovolné. Díky podpoře partnerů a sponzorů je možné pokrýt náklady spojené s provozem, a tak může být veškeré vstupné každoročně věnováno na dobročinné účely.

Program Kinematografu (Náměstí Republiky)

čtvrtek 30.6., začátek v 21 hodin
Jak básníci neztrácejí naději
Další životní peripetie a příhody Štěpána Šafránka. Páté pokračování série filmových komedií scenáristy Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina.

pátek 1.7., začátek v 21 hodin
Pánská jízda
V rodinné komedii se muži chtějí obejít bez žen... Debutující režisér Martin Kotík natočil taškařici, jakou jsme dosud neviděli - dokonce předčí i hojně vysmívané Troškovy Kameňáky.

sobota 2.7., začátek v 21 hodin
Příběhy obyčejného šílenství
Mladý muž Petr se ocitá v absurdních situacích, které hatí jeho milostný život i slibnou kariéru. Petr Zelenka natočil na základě své úspěšné hry komediální love story o různých podobách lásky.

neděle 3.7., začátek v 21 hodin
Duše jako kaviár
Tragikomická mozaika příběhů tří sourozenců Anny, Jany a jejich nevlastního bratra Vladimíra. Všichni tápou životem a hledají pro sebe toho pravého partnera. Nevědomky do sebe při tom narážejí a opakují stejné chyby...


publikováno: 26.6.2005
Místo pro Vaši reklamu
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.