{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Adamov: Infokanál končí

Adamov Bez pravidelných regionálních informací přímo z obrazovek svých televizí budou od prázdnin lidé v Adamově. Po téměř deseti letech zde totiž skončí nonstop vysílající Infokanál. Na jeho další provoz nejsou peníze.

„K poslednímu červnu nám končí stará smlouva, novou jsme s garantem vysílání v síti UPC nepodepsali,“ potvrdil starosta Adamova Jaroslav Bernášek. „Hlavním důvodem je to, že nejsou peníze na novou techniku, kterou provozovatel požaduje. Také bychom složitě zajišťovali povinnou archivaci vysílaných zpráv,“ vysvětlil Bernášek.

Velký problém to však podle starosty pro Adamovské není. Spousta z nich se totiž dle jeho slov z UPC kvůli rostoucím cenám odhlásila a Infokanál už nevyužívala. Radnice teď hledá alternativní cesty, jak občanům informace o dění ve městě předat.

Zprávy z Infokanálu si zájemci nadále mohou stáhnout rovnou z internetu, hledá se i technické řešení internetového on-line vysílání celé smyčky. „Ideální by bylo využít minivysílač na věži Alexandrovka přímo nad městem. Tam je ale problém s licencí, obce by prý neměly mít svůj kanál, aby politicky neovlivňovaly občany,“ dodal Bernášek.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 29.6.2005
Místo pro Vaši reklamu

Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.