{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Déšť dělá pořadatelům těžkou hlavu

Pět dnů mají blanenští pořadatelé na to, aby na mistrovství Evropy v baseballu připravili areál Strawberry Field. Právě zde totiž odstartuje celý šampionát souboj českých reprezentantů proti Španělsku.

Ve čtvrtek to vypukne. V 16 hodin bude v Blansku zahájeno mistrovství Evropy v baseballu. „Už aby to bylo,“ říká člen organizačního výboru Robert Dvořák, který je současně manažerem místního extraligového týmu.

V posledních dnech má totiž napilno. Zatímco hřiště už je Technickou komisí Evropské baseballové federace schváleno, vrcholí práce na hlavní tribuně - v jejím zázemí se dokončují šatny a sociální zařízení pro hráče a rozhodčí, tiskové centrum a hlavně restaurace.

„To už je v pohodě, zvládneme to,“ tvrdil včera odpoledne Dvořák. „Spíše nás trápí počasí. Hlavně aby v den zahájení nepršelo tak jako dneska. Oproti jiným sportům může totiž být déšť při baseballu velkou překážkou. „Baseball se nedá jako fotbal hrát v dešti. Když přestane pršet hodinu před zápasem, tak jsme schopní hřiště za hodinu vysušit,“ vysvětluje Dvořák.

Pořadatelé chtějí v Blansku připravit na zápasy kapacitu pro 3 tisíce diváků. Stávající betonovou tribunu tak budou muset doplnit dvě montované, zbytek míst bude vyhrazen na stání.

Dvořák je nejvíc pyšný na novou restauraci. „Právě ona by měla zatraktivnit i domácí zápasy blanenského týmu, věřím, že přiláká více fandů.“ Už pro mistrovství Evropy bude vybavena plazmovými obrazovkami. „To aby diváci mohli u nás sledovat v přímém přenosu i finále, které se už bude hrát v Praze,“ vysvětluje Dvořák.

V blízkosti blanenského stadionu stojí dřevařské závody. Právě na hluk pily si místní tým často stěžuje. Tento problém si však pořadatelé mohou pro tentokrát škrtnout ze seznamu. „Všichni jejich zaměstnanci mají celý týden, kdy se bude hrát mistrovství, závodní dovolenou,“ oddechl si Dvořák.


publikováno: 2.7.2005
Baseball
Baseball
Baseball
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Vyberte si kvalitní oplocení. Jsme firma, která se zabývá ploty již řadu let. Jako správné švadlence by vám doma neměl chybět šicí stroj např. značky Janome, Brother nebo Husqvarna.