{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Po 40 letech se opraví stadion

První velké rekonstrukce se po více než čtyřech desítkách let od svého vzniku letos konečně dočká atletický stadion ASK Blansko. Díky asi třináctimilionové investici získá původní škvárová běžecká dráha tartanový povrch. Na podzim by měly být vybudovány také úplně nové atletické sektory pro další disciplíny. Vůbec poprvé ve své historii tak bude stadion splňovat parametry pro pořádání mezinárodních závodů.

"Konečně se nám podařilo sehnat finanční prostředky na opravu, o které se mluví minimálně deset let. Díky poslanci Miloslavu Kalovi jsme získali 3,6 milionu korun ze státního rozpočtu, dalšími asi 4,5 miliony nám přispělo ministerstvo školství, kraj nám poslal 1,9 milionu korun. Ministerstvo školství navíc přislíbilo další zhruba 4 miliony na příští rok," vypočítal předseda ASK Blansko Josef Vrba.

Úplně poprvé tak bude mít blanenský stadion vlastní sektor pro vrh koule, vodní příkop, rozběžiště pro hod oštěpem, rekonstrukce se dočká i skokanský sektor pro dálku a trojskok nebo část pro hod diskem. Stavební práce by měly začít už v září a pokračovat budou i na začátku příštího roku. "Vše by mělo být hotovo zhruba v dubnu 2006. Provoz bychom rádi zahájili červnovou okresní olympiádou škol," doufá Vrba.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 19.7.2005
ASK Blansko
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Ochutnávky a prodej vín ve vinném sklepě včetně ubytování. Naší specialitou je strojní vyšívání. Umíme i kvalitní potisk textilu a triček.