{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Moravský kras: Množí se houby i vykrádači aut

Policisté varují houbaře, kteří se vydají do Moravského krasu, před zloději. Vzrůstá totiž počet vloupání do aut houbařů odstavených na lesních cestách. Pro růst hub je současné počasí příznivé. Lze proto očekávat, že lesy krasu přilákají ve větší míře nejen houbaře, ale také zloděje, řekl mluvčí blanenského policejního ředitelství.

Zatímco běžně je za měsíc vykradeno v regionu jedno auto stojící u lesa, ve vrcholící houbařské sezoně mají zloději na Blanensku doslova žně. Nyní policie v okrese zaznamenává týdně pět až osm vloupání do vozů zaparkovaných na lesních cestách.

V mnoha případech si za vloupání mohou samotní řidiči, uvedl mluvčí. Upřesnil, že lidé nechávají na sedadlech svých aut drahé předměty, které pak lákají zloděje.

Zatím největší škoda vznikla o víkendu řidiči, který se vydal na houby u obce Rozsíčka. Z jeho vozu zloději ukradli solární panel na dobíjení akumulátoru a sedm DVD. Škoda se odhaduje na 16.200 korun. Žádného ze zlodějů se zatím nepodařilo dopadnout.

Zdroj: ČTK

publikováno: 23.7.2005
Ilustrační foto Ilustrační foto
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Zařizujete si plot nebo oplocení? Využijte naší nabídky pletiv. Vyrobíme vám schodiště jak do novostavby tak do staršího domu.