{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Jedovnice: Zákaz koupání v Olšovci

Hygienici v pátek 12.8. zakázali koupání v rybníku Olšovci v Jedovnicích. Rybník leží na hranici Moravského krasu a jeho okolí bývá častým cílem turistů. „Znečištění již překročilo únosné meze,“ řekla Anna Žádníková z Krajské hygienické stanice v Brně.

Olšovec tak následuje Brněnskou přehradu, kde hygienici zakázali koupání před více než dvěma týdny.

Ani v dalších sledovaných nádržích na jižní Moravě není situace nejlepší. Bezproblémová je podle hygieniků voda pouze ve čtyřech ze čtrnácti přírodních koupališť: přehradě Křetínce, nádržích Výrovice a Vémyslice a také ve Vranovské přehradě. V ostatních je zakalená a jsou v ní vidět sinice.

Hygienici navíc očekávají, že s avizovaným oteplením se bude kvalita vody nadále zhoršovat. Doporučují proto, aby byli lidé při koupání v přírodě opatrní a důkladně si prohlédli nádrž, v níž si chtějí zaplavat. Pokud na hladině zpozorují vodní květ a mají kožní problémy, měli by raději zajít na koupaliště. Hned po vykoupání v rybníce či přehradě je vhodné vlézt pod sprchu s čistou vodou a škodlivé látky z těla opláchnout.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 13.8.2005
Olšovec
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

čištění kanalizace Vám V Brně a celém Jihomoravském kraji zajístí firma STRÖER. Problém s kanalizací? Kontaktujte firmu STRÖER pro čištění kanalizace.