{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Komunisté se přou o úředníky

K ostrému souboji se schyluje mezi jihomoravskými komunisty a ředitelem krajského úřadu Jiřím Crhou. Komunisté zkritizovali úřad za to, že na něm soustavně přibývá úředníků a že nikdo nevyhodnocuje jeho efektivitu. " Je to laciná politická karta," vzkázal jim Crha.

Kraj má nyní na sedm set úředníků. " Ten nárůst je na dvojnásobek oproti původním plánům," prohlásil komunistický zastupitel Stanislav Navrkal. Požaduje personální audit, který by ověřil, kolik má který z pracovníků práce. Ředitel Crha je rozhořčen. " Mám pocit, že zastupitelé nemají představu, jaké agendy nám za uplynulé volební období přibyly," lamentuje Crha. Podle něj kraj především převzal povinnosti i pracovníky okresních úřadů, ale nabyl další povinnosti také spojením s finančním kontrolou a kvůli prověřování hospodaření obcí.

Komunisté přesto tvrdí, že například kraj sloučil řadu škol, ale neprojevilo se to na počtu pracovníků odboru školství. " To by snad měl být logický důsledek," poznamenal Navrkal. Podle hejtmana Stanislava Juránka však nemají jediného pracovníka navíc. " Asi by se tady nějaké to místo našlo, ale budou to jednotlivá místa a značně by to prodloužilo vyřizování žádostí," poznamenal jeden z pracovníků úřadu, který si nepřál být jmenován.

Z hlediska efektivity práce zařazovalo hned několik srovnávacích anket jihomoravský krajský úřad k těm lepším. " Měřit efektivitu práce úředníků ve veřejném sektoru je ale nesmírně komplikované, vznikají na to téma celé studie," poznamenal Crha. Diskusi o počtu úředníků očekává na nejbližším zasedání krajského zastupitelstva.

Zdroj: Rovnost


publikováno: 16.8.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.