{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Světová premiéra motocyklu Blata V6 se nekoná

Hned trojnásobná premiéra a obrovská rarita ve světě rychlých motorek. To měly být návštěvnické bonbónky víkendových závodů třídy Moto GP mistrovství světa v Brně. Ještě před měsícem tomu všichni věřili. Smělé plány týmu Blata WCM, který loni v srpnu oznámil, že do roka vyvine a představí nový závodní motocykl, ale vzaly za své. Blanenská firma Blata totiž pouhých pět dní před závody oznámila, že zbrusu nový stroj nestihne vyrobit.

„Motorka ještě není dokončena, při sestavování se objevila celá řada problémů, s nimiž jsme nepočítali. Nemá smysl na závodech představovat něco, co není hotové,“ uvedl včera Pavel Blata, majitel firmy, která stroj vyrábí. Diváci tak tuto sobotu nový prototyp neuvidí. Nebudou ani svědky vstupu blanenské firmy mezi značky, jejichž stroje v jakési motocyklové obdobě F1 závodí. A celá soutěž přijde i o světovou premiéru prvního šestiválce, který měl závody Grand Prix jezdit.

„Pro náš tým je to hotová katastrofa, ohromně nám to zkomplikovalo život. Řešíme teď hlavně materiálový handicap. V závodech musíme pokračovat na starých strojích, jejichž životnost byla naplánovaná jen do závodů v Brně. Sezonu určitě dokončíme, nevíme ale, jak plánovat budoucnost,“ reagoval manažer závodního týmu Blata WCM Josef Liška.

Náhradní termín startu nové motorky lze podle Lišky čekat až příští rok. Ohrožen podle manažera může být ale i samotný pětiletý kontrakt s firmou Blata. „Rozhodovat se bude letos v říjnu až listopadu. Uvidíme, zda se ve firmě Blata něco diametrálně změní. Celá věc nevrhá dobré světlo ani na fabriku, ani na náš tým. Horší než teď už to vážně být nemůže,“ povzdechl si Josef Liška.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 23.8.2005
Blata Blata
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.