{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Místostarosta Boskovic byl podmíněně odsouzen

S osmnácti měsíci podmíněně s odkladem na dva roky odešel v úterý 30.8. boskovický místostarosta Lubomír Petrželka (ČSSD) od okresního soudu v Blansku. Muž z vedení boskovické radnice musí také zaplatit pokutu 280 tisíc korun kvůli podvodu a zpronevěře.

Podle rozsudku se jich dopustil jako provozně technický náměstek společnosti IN Boskovice, která provozuje místní nemocnici. Petrželka podle soudu spolu se svým bývalým nadřízeným ze společnosti IN Boskovice Petrem Jarmarem zpronevěřili 400 tisíc korun. Více než rok také objednávali služební cesty firemního vozu pro soukromé účely.

„Jedná se o rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost, která je nebezpečná, protože se obtížně dokazuje. V tomto případě se ale prokázat podařila,“ prohlásil státní zástupce Pavel Kuthan. A soud mu dal za pravdu. Nepřesvědčily jej ani námitky obhájců, kteří poukazovali na neprůhlednost hospodaření společnosti IN Boskovice i podivné praktiky majitele firmy Pavla Barota. Ten podle nich Jarmarovi a Petrželkovi vyplácel statisícové částky a následně si je od nich vybíral a používal pro vlastní potřebu. Bez dokladů.

„Panu Barotovi jsme předali i těch zmíněných 400 tisíc provozní zálohy. Vyúčtovat se měly ke konci roku. Fungovali jsme na bázi důvěry a nijak jsme nekontrolovali, jak náš generální ředitel s penězi v rámci své firmy hospodaří. Osm let nikdy nechyběla ani koruna. Ve chvíli, kdy město společnosti IN Boskovice vypovědělo smlouvu na provozování nemocnice, se to najednou na nás hodilo,“ bránil se Lubomír Petrželka. Marně.

Součástí trestu jsou i vysoké pokuty. „Oba obžalovaní se trestné činnosti dopouštěli ze zištných důvodů,“ zdůvodnil předseda senátu David Krátký. Místostarosta Boskovic se proti rozsudku na místě odvolal. „Odvolám se, věřím ve svoji nevinu a v to, že ji obhájím. O odstoupení z funkce proto neuvažuji,“ uvedl včera zaskočený Petrželka.

Jarmara soud kromě podvodu a zpronevěry potrestal také za porušování povinnosti při správě cizího majetku. Dostal trest odnětí svobody na dva roky podmíněně s odkladem na čtyři roky a pokutu 400 tisíc korun. Petr Jarmar si ponechal lhůtu na odvolání. To nyní zvažuje i státní zástupce. „Věc jsem nedozoroval od začátku, odvolání ještě zvážím. Tresty ale lze akceptovat,“ dodal Kuthan.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 30.8.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.