{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blata honí loď s padělky z Číny

Blanenská firma Blata požádala maltské celníky, aby zadrželi kontejner s čínskými plagiáty jejích motorových čtyřkolek. „Zásilka už mohla být zadržena v Německu. Celníci v Hamburku však našich výzev nevyslyšeli a poslali zásilku, o kterou neměl najednou nikdo zájem, zpět do Číny,“ řekl majitel továrny Pavel Blata.

Boj s plagiátory firma vede už půldruhého roku. Jen letos jí pirátští výrobci způsobili škodu přes 160 milionů korun. V září požádali tuzemští celníci partnerské úřady v Unii o zadržení padělků výrobků blanenského podniku. „Postup německých celníků je tedy zarážející,“ míní Blata. Firma celníkům identifikovala loď a číslo kontejneru s plagiáty. Podle německých úřadů však náklad už opustil přístav. „Zakročit se mohlo. Kontejner v přístavu byl, podle naší německé právní kanceláře byl naložen až v úterý s tím, že bude převezen zpět do Číny,“ tvrdí ale Blata.

Informace získal od německé firmy, která měla původně zboží získat. „Německý obchodník o jeho původu nevěděl. Ještě nás požádal, zda může zboží prodat a o zisk se podělit. Nakonec kontrakt odřekl a spolupracuje s námi,“ uvedl Blata.

Loď se má 10. nebo 11. října zastavit na Maltě, v jejíž pomoc Blata doufá. „ Musíme Číňanům dát najevo, že jsme odhodláni svá práva uhájit,“ řekl.

Zdroj: ČTK

publikováno: 8.10.2005
Blata
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.