{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Adamov spolupracuje s Čínou

Nelegální kopie a levné čínské zboží kosí podniky na Blanensku. Pavel Blata, vyrábějící minibiky, jezdí sbírat důkazy o výrobě padělků svých strojů do Číny, lodě s čínským zbožím stopuje po Evropě. Výrobce řezaček, firma Maxima Cutters, už kvůli záplavě levných čínských strojů ohlásil hromadné propouštění a prodává areál podniku.

Odprodej více než poloviny pětapadesátihektarového areálu nyní oznámil i největší výrobce polygrafických strojů v zemi Adast Adamov. A varuje před čínskou konkurencí. Zatím ale zbraně neskládá. Zboží naopak nabízí do do Číny.

„S problémem levných čínských strojů se potýkáme a víme, že Číňany nelze podceňovat. Jsou pracovití, silní a chytří. A začínají nás dohánět. Jedinou cestou je vzájemná spolupráce. Ale část areálu prodáváme kvůli zefektivnění výroby, ne kvůli Číňanům,“ uvedl generální ředitel Adastu Ladislav Novák. Sám pravidelně jezdí do Číny a s místními výrobci připravuje dohody. „Rádi bychom zvýšili vývoz našich strojů, tak vidím možnou spolupráci s Čínou,“ vysvětlil Novák.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 11.10.2005
Adast Adamov
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.