{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Opilý Mongolec vylétl ze třetího patra

Pád ze třetího patra přežil třiadvacetiletý muž z Blanska. Mladý zaměstnanec firmy Apos Blansko, který do země přijel za prací z Mongolska, leží s těžkým zraněním na jednotce intenzivní péče brněnské Úrazové nemocnice.

„Muž vypadl v neděli nad ránem z okna hotelu Dukla ve třetím patře. Zřejmě proto, že byl opilý. Záchranná služba ho s těžkým poraněním odvezla do nemocnice,“ potvrdil tiskový mluvčí blanenských policistů Miroslav Kovařík.

Jak a proč se tragédie stala, policisté teprve zjišťují. „Ihned jsme zahájili výslechy svědků. Podle dosavadního šetření ale v tomto případě zřejmě nešlo o cizí zavinění. Muž pravděpodobně vypadl z okna ve třetím patře nešťastnou náhodou, svou roli asi sehrál právě alkohol. Více ale budeme vědět po výsledcích rozborů krve na konci tohoto týdne,“ dodal Kovařík.

Zraněný mladík nyní leží v brněnské Úrazové nemocnici. Jeho stav je podle lékařů stabilizovaný.

„Pacient má poraněnou hlavu, několik zlomených žeber a také drobné krvácivé poranění plíce. Stále leží na jednotce intenzivní péče, zejména ale proto, že jde o velmi bolestivé poranění. Pacient už je mimo ohrožení života, jeho stav by se snad neměl zkomplikovat,“ potvrdil ředitel Úrazové nemocnice v Brně Miloš Janeček.

Muž si podle ošetřujících lékařů po pádu ze třetího patra v nemocnici pobude nejméně ještě příští týden. Za jak dlouho ho budou skutečně moci propustit domů, ukáže až další průběh léčby.

Lékaři se nyní shodují v jednom. Mladík měl obrovské štěstí. „Na to, že vypadl ze třetího patra, jsou jeho zranění překvapivě malá. Sám jsem tomu nevěřil,“ dodal Janeček.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 2.11.2005
Hotel Dukla
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.