{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Cestovatelé se zítra sjedou na festival

Jedno z největších setkání cestovatelů z celé republiky startuje už od zítřka v Blansku. Čtyřdenní festival Rajbas outdoor Kotlík nabídne besedy, přednášky, promítání, ale i soutěž amatérských cestovatelských snímků a řadu dalších akcí.

„Jsme asi jediným podobným festivalem, na který jezdí lidé opravdu z celé země. Lišíme se nabízeným programem, nikdo tu jen pasivně nesedí, lidé mají šanci se zapojit a spoustu věcí si zkusit. Třeba v rámci semináře o skialpinismu, fotografování v horách a podobně,“ prozradil Milan Daněk z organizujícího sdružení Horizont.

Návštěvníci festivalu, který podpořilo ministerstvo kultury či blanenská starostka Jaroslava Králová, budou mít šanci se osobně setkat i s řadou cestovatelských osobností. „Mezi třemi desítkami hostů nebude chybět třeba Mirek Caban, který jako první Čech vystoupil na vrcholy všech kontinentů, horolezkyně Soňa Boštíková nebo Josef Zimovčák, který zdolal trasu Tour de France na vysokém kole,“ slibuje Daněk.

Až do neděle jsou ale také připraveny nejrůznější sportovní soutěže, doprovodný kulturní program i originální doplňkové akce jako je extrémní výprava do podzemí Moravského krasu, outdoorový závod dvojic, tradiční běh do vrchu se zátěží či soutěž o netradiční způsob dopravy Na fest cestou necestou.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 16.11.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.