{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blata žaluje dovozce padělků

Společnost Blata podala žalobu na dovozce padělaných motorových čtyřkolek z Číny. Falzifikáty minulé pondělí zadrželi pražští celníci. Blata se pokoušela s dovozcem dohodnout na jejich zničení. K dohodě ale nedošlo, řekl Lukáš Vašíček z vedení blanenské firmy. Případ teď může skončit u soudu.

Blata se s exportérem podle Vašíčka neshodla na tom, kdo je za dovoz padělků zodpovědný. Vyjádření společnosti, která čtyřkolky dovezla, se nepodařilo získat. Zadržená zásilka z Číny čítala 380 motorových čtyřkolek a mohla blanenskou firmu připravit o sedm milionů korun.

Společnost Blata se teď rozhodla podat na dovozce žalobu. Pokud ale v následujících dnech k dohodě dojde, je Blata připravena žalobu stáhnout, potvrdil Vašíček. O žádném dalším jednání ale zatím podle něj nebyla řeč. Strany mají na mimosoudní dořešení případu čas do 10.ledna. Pak bude o zničení padělaných čtyřkolek rozhodovat soud.

Blata bojuje s plagiátory svých výrobků už delší dobu. Začátkem října se jí podařilo zadržet na Maltě loď převážející kontejner se 160 čínskými kopiemi jejich motorových čtyřkolek. Společnost se rozhodla na Maltě bránit soudně. Přímo v Číně chce také zažalovat padělatele, které vedení blanenské firmy při návštěvě země odhalilo.

Firmě napodobeniny výrobků dlouhodobě způsobují stamilionové škody. Jen za letošní první pololetí jí klesly tržby přibližně o 160 milionů korun. O plagiátorství se hovořilo také při nedávné návštěvě čínského premiéra Wen Ťia-pao v Česku. Problematika napodobenin českých výrobků se má podle ministerstva průmyslu a obchodu dostat na stůl také na jaře příštího roku na zasedání Smíšeného ekonomického výboru přímo v Číně.

Zdroj: České noviny

publikováno: 3.1.2006
Blata
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.