{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Černá Hora: Silnice smrti se promění

Křižovatku v Letovicích začnou stavbaři na kruhový objezd " překopávat" už v květnu, u Černé Hory o měsíc později. A vedení Ředitelství silnic a dálnic už má plán dalších oprav na několik následujících let.

Už v dubnu by měla začít sanace náspu u Lažan a dokončení rekonstrukce mostů před Letovicemi. Hned nato, v květnu a červnu, zahájí stavbaři práce na kruhových objezdech u Letovic, respektive Černé Hory.

" Obě stávající křižovatky jsou místem častých dopravních nehod, což je způsobeno hlavně rychlostí vozidel jedoucích po hlavní silnici. Okružní křižovatka donutí řidiče, aby jeli pomaleji, čímž by se měla nehodovost snížit," uvedl Libor Mazal z brněnského Ředitelství silnic a dálnic. Zásadního zpomalení dopravy se neobává. Naopak by měly zmizet kolony aut, které se tvoří na bočních vozovkách, a bezpečněji by se měli cítit i chodci. Rušné léto si užijí hlavně obyvatelé Černé Hory, přes kterou budou od června do října projíždět řidiči ze Svitav na Brno. " Bude to tady vypadat jako v Lipůvce, takže hrůza. Lidé si už teď stěžují, kolik tady jezdí aut, a co teprve potom. Ale ty tři měsíce to vydržíme. Musíme to brát jako službu lidem, kteří přes tu křižovatku přecházejí, a řidičům, kteří tam každý den čekají," řekl starosta Černé Hory Bohumil Hlavička.

Na jaře měla zhoustnout i doprava v Blansku. Lidé odpovědní za objíždění chtěli, aby v době sanace náspu v Lažanech byla auta už v Lipůvce nasměrovaná na Blansko s výjezdem u Černé Hory. Radním se však návrh na poslední chvíli podařilo smést ze stolu.

Další fáze rekonstrukce úzké a dnešním poměrům nevyhovující silnice I/ 43 by měla přijít na řadu až v roce 2008, kdy bude rozšířen úseku Letovice - Rozhraní.

Silnice Brno - Svitavy v roce 2006

Duben - červen - Sanace náspu v Lažanech.
Duben - květen - Rekonstrukce v úseku Sebranice - Letovice.
Květen - říjen - Kruhový objezd v Letovicích.
Červen - říjen - Kruhový objezd u Černé Hory.
Silnice Brno - Svitavy v dalších letech
2008 - 2010 - Rozšíření silnice v úseku Letovice - Rozhraní.
2010 - 2011 - Výstavba stoupacího pruhu v Závisti.

Zdroj: Rovnost - Brněnský deník

publikováno: 18.1.2006
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.