{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Inspektoři zavřeli číšníkům školu

Bez školy se ze dne na den ocitli studenti Středního odborného učiliště a Střední odborné školy obchodu a služeb v Blansku. Inspektoři bezpečnosti práce jim minulou středu budovy školy v centru Blanska i v městské části Obůrka kvůli nevyhovujícím podmínkách zapečetili.

„Namísto výuky teď s žáky chodíme na vycházky, písemné maturity jsme dnes museli uspořádat ve třídách základní školy Dvorská,“ popsala ředitelka soukromé střední školy Marta Truhlářová. V náhradních prostorách restaurace U Jiřího se včera odehrálo i přijímací řízení žáků devátých tříd. „Máme sto studentů, osm zaměstnanců, nikdo neví, co bude a kdy se podaří výuku obnovit,“ dodala ředitelka.

Podle inspektorů to přitom byli sami žáci, kteří kontrolu do školy pozvali. „Zatímco na jiných školách vaří ve výuce v nerezu, my vaříme na vařičích s bombami, kterých se bojí i učitel, a nemáme ani kde umýt nádobí,“ ocitovala z dopisu studentů inspektorka Libuše Černá. Žáci se svěřili i s tím, že o výuce v objektu s improvizovanou kuchyní nesmí nikde mluvit, i když nechápou proč. „Za patnáct let praxe je to to nejhorší, s čím jsem se setkala. V objektu na Obůrce zahnívá voda, elektřina ani kotle nemají revizi, daleko horší to ale je v učebnách, kde probíhá odborná výuka,“ popsala Černá.

Inspektorce dávají za pravdu i sami žáci. „Smrdělo to tam, namísto stolů jsme měli staré, rozpadající se lavice,“ řekla jedna ze studentek, která stejně jako ostatní platí roční školné 14 tisíc korun. Její jméno redakce zná, na přání žákyně ho ale neuvádí.

Majitel školy Viliam Tonkovič jakékoliv problémy s místnostmi, v nichž se žáci učili vaření a stolničení, popírá. „Žádná výuka zde neprobíhala, jsou tam sice plynové bomby a lavice, to jsou ale jen sklady. Pokud tam některý z učitelů vedl výuku, bylo to bez mého vědomí. A já jsem připraven ho propustit,“ tvrdí Tonkovič.

Oponuje mu ovšem i sama ředitelka. „Praktická cvičení v budově bývalého výzkumného ústavu v Blansku na Masarykově ulici probíhají a vědí to všichni včetně pana Tonkoviče. To, že prostory nevypadají tak, jak mají, je něco jiného,“ uvedla Truhlářová.

Zatímco podle inspektorů, kteří nedostatky zkoumali i včera, není vyšetřování ukončeno, majitel už hýří optimismem. „Ve středu budeme Obůrku otevírat,“ tvrdí.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 25.4.2006
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.