{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko otevře koupaliště začátkem prázdnin

Blansko otevře v první den prázdnin zrekonstruované koupaliště, které bude nově v letní sezoně propojeno i se sousedními krytými lázněmi. Stavební práce v areálu v těchto dnech vrcholí.

Především v něm vznikají vodní prvky, které na koupališti zcela scházely. "Oproti dřívějšku se podoba areálu podstatně změní. Lidé se mohou těšit na tobogan, širokou skluzavku, divokou řeku a také tři skokanské můstky," řekl dnes ČTK blanenský místostarosta Jindřich Král.

Odstraněny budou i dosavadní hlavní nedostatky: malé brouzdaliště pro nejmenší návštěvníky se stále chladnou vodou a přílišná hloubka hlavního venkovního bazénu, která neumožňovala, aby se v něm děti mohly pohodlně učit plavat.

Návštěvníci budou moci přecházet od venkovních bazénů ke krytému plaveckému. Oprava přijde na 97 milionů korun. Práce měly být hotovy koncem května, kvůli letošní dlouhé zimě muselo být jejich dokončení o měsíc posunuto.

Koupaliště v Blanensku patřilo k nejzanedbanějším v regionu. Vzniklo před 70 lety a zásadněji se za tu dobu neopravovalo. Jeho hlavní venkovní bazén protékal, musel se stále dopouštět, a byla v něm proto chladná voda.

Nové plavecké areály na jižní Moravě mají například Vyškov, Znojmo a Brno.

Zdroj: ČTK

publikováno: 17.5.2006
Koupaliště
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Pošlete přání k narozeninám Vašim příznuným, známým, či kamarádům. Nabízíme Vám ubytování na Jižní Moravě v klidném prostředí.