{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Historická Sýpka získá novou fasádu

Za asi milion korun nechá letos radnice v Blansku opravit fasádu barokní sýpky, která patří mezi nejstarší objekty ve městě.

V budově přes 30 let sídlí restaurace a konají se v ní četné společenské akce. Vedení města pracuje na žádosti o zařazení sýpky na seznam historických památek v Česku.

"Tento objekt si to bezpochyby zaslouží. Je zajímavý svojí architekturou a navíc patří mezi historicky nejcennější objekty Blanska," řekla dnes ČTK ředitelka tamního muzea Eva Nečasová. Zdůraznila, že Blansko je městem s moderní zástavbou.

Kromě sýpky patří k jeho nejstarším objektům zámecký areál, kostel svatého Martina, budova radnice a také dřevěný kostelík ze 17. století přivezený za první republiky ze Zakarpatské Ukrajiny.

Sýpka byla kdysi součásti statku přiléhajícího z blanenskému zámku. Hospodářský areál byl znárodněn v rámci pozemkové reformy za první republiky. Sýpka byla pronajímána.

V sedmdesátých letech byly hospodářské objekty kolem ní zbourány a barokní sýpka byla přeměněna na společenské centrum.

Zdroj: ČTK

publikováno: 16.5.2006
Jídlo
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Naší specialitou je strojní vyšívání. Umíme i kvalitní potisk textilu a triček.Přijďte ochutnat dobré víno do vinného sklepu v Novém Šaldorfě.