{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Romantika s dvěstěšestkou

Tak ani nevím jak začít, možná asi tím jak jsem si pořídil vysněnou 206. Po prvních 14 dnech provozu jsem si myslel, že jsou odhalené veškeré mouchy a začne se ladit. Objednal první vylepšení přes net, nechal zaslat a zároveň se objednal do servisu.

Vše následující se odehrálo v průběhu jednoho dne a nic není smyšlené, bohužel. Všechno začalo ráno v 8 příjezdem do servisu. Něco klapalo na předku při přeřazení na dvojku a sešlápnutím plynového pedálu. Technik se projel, uznal to, že tam něco je a jal se do práce. Po dvou hodinkách hledání nic nezjistil a doporučil výměnu silenbloku. Po odsouhlasení se pustil do práce, další hodinka a půl pryč. Zalepil jsem 800 a odjel.

Mezi tím se v autoservisu ztratil protokol od evidenční STK kontroly, naštěstí se našel asi po hodince, neúmyslně se založil.

Klapání relativně přestalo, ovšem objevil se jiný problém - auto začalo více plavat. No nic věděl jsem, že je špatná geometrie a taktéž kola nejsou ideál. Zmírnil jsem jízdu ze 110 na 70 km/hod., nechal se předjet autobusem. Posléze zajel na benzinku pro dotankování. Natankoval a zároveň koupil kapalinu do odstřikovačů. Jaké však bylo moje zjištění, když veškerá tekutina nalitá do nádrže odstřikovače se octla po chvilce pod vozidlem na asfaltě. Aha, prasklá nádrž odstřikovače.

No nic, říkal jsem si, odjel jsem z benzinky a v průběhu jízdy telefonát. V tu chvilku první radostná zpráva - disky jsou k odběru. Paráda, ihned objednávám telefonicky geometrii a přezutí zároveň. Dojíždím do Blanska, jdu do kanceláře kde v tu chvíly nejde elektřina a všude montéři. Nenechávám se vyvést z míry a očekávám disky. Než si stačím dát kafé, klepi, klep a disky i pneu zde.

Rozbaluji disky a ejhle, úplně jiné než objednané. Sice stejný rozměr, ale jiný design. Ihned balím a posílám je zpět, aspoň, že ty gumy jsou v pořádku. Ruším geometrii a přezutí a s ujištěním, že v pátek mám ty pravé i s bonusem opouštím kancelář. Přestala tam téct i voda, montéři nikde.

Dojíždím domů a ve schránce upozornění, že došel balík. Obracím a dojíždím na poštu pro balík - povinná výbava a střešní křídlo. Platím 3000 a odjíždím s pokladem domů. S velkým optimismem a nadšením rozbaluji. Paráda, výbava v pořádku. Radost vyprchá v době spatření křídla. Jak na sviňu úplně jiné než objednané. Další reklamace, dnes už snad poslední.

Sedím u PC, kromě toho, že teď rupla žárovka, štípl mě komár, snad už nic horšího dnes nepříjde. Jen se modlím, že dnes ohlášené kroupy náš region minou a má milovaná 206 nepříjde k úhoně.

autor: jak

publikováno: 20.5.2006
Peugeot - ilustrační foto
Boty a Goretex, jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu a kdy je vhodné jej použít.

Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.