{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Škola opět funguje, maturity budou

Jako ve špatném filmu si připadali studenti soukromého Středního odborného učiliště a střední odborné školy obchodu a služeb v Blansku. Inspektoři bezpečnosti práce jim totiž na konci dubna, těsně před maturitami, zavřeli kvůli nevyhovujícím podmínkám obě budovy školy v centru Blanska i v městské části Obůrka.

„Maturity jsme museli uspořádat v základní škole, namísto vyučování jsme v rámci tělocviku chodili do přírody, přijímací řízení žáků devátých tříd proběhlo v restauraci,“ popsala ředitelka soukromé střední školy Marta Truhlářová.

Jaký bude další osud školy a jejích žáků, nikdo nevěděl. Komunikace mezi vedením školy a jejím majitelem navíc vázla. Nejistota ale už je, zdá se, zažehnána.

„Škola opět funguje. Maturity i závěrečné učňovské zkoušky proběhnou v plánovaném termínu. Školní rok bychom měli zdárně ukončit a do konce června všem předat vysvědčení,“ věří Truhlářová.

Změny už ale přesto studenti zaznamenali. Zatímco do návštěvy inspektorů probíhala praktická výuka vaření a stolničení přes dva roky v nevyhovujících podmínkách na propanbutanových vařičích, nyní studenti docházejí na praxi do městské vývařovny. Od příštího školního roku by na ně navíc měla čekat zbrusu nová kuchyně i další novinky.

„Vypadá to, že pan majitel zvolil pro vyřešení sporů smírnou cestu a bude ochoten práva a povinnosti související s provozem školy prodat. Ví také, že o ně osobně mám zájem,“ popsala ředitelka školy.

I přes to měla podle ní celá kauza negativní dopad zejména na přijímání nových žáků. Někteří z nich studium odřekli, jeden ze stávajících studentů dokonce školu opustil. „Učni, kteří hromadně odmítli nastoupit nástavbové studium, si ale naštěstí už vše rozmysleli, a budou na škole pokračovat,“ dodala Truhlářová.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 22.5.2006
Ilustrační foto
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.