{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Lékárna ode dneška na týden zavírá

Týden bez lékárny přímo v nemocnici se budou muset obejít pacienti v Blansku. Vedení radnice se totiž rozhodlo neprodloužit nájemní smlouvu současné provozovatelce lékárny. Jitka Navrkalová tak po deseti letech končí. Lékárnu chce od příštího týdne provozovat sama nemocnice.

„Nejvýhodnější je, když zisk z provozu lékárny půjde přímo nemocnici na vyrovnání ztrát hospodaření. Jinak je budeme platit z rozpočtu,“ vysvětlila rozhodnutí starostka Blanska Jaroslava Králová (ODS).

O výhodnosti provozování lékárny je přesvědčena i ředitelka nemocnice Ilona Rybářová. Z analýzy, kterou nechalo vedení nemocnice zpracovat, podle ní vyplývá, že bude-li lékárnu provozovat nemocnice, zisk se oproti nájmu ztrojnásobí. „Zlevnit by se měly i léky. Nákupní ceny budou až o 40 procent nižší, klesnou tak i doplatky pro ambulantní pacienty,“ uvedla Rybářová.

Bývalá lékárnice se s tím jen těžce smiřuje. „Vnímám to jako hroznou křivdu, beru to jako podpásovku a znárodnění, které provází spousta naschválů,“ reagovala devětačtyřicetiletá Navrkalová s tím, že na provoz lékárny jinde v této chvíli už nemá sílu. Část jejich zaměstnanců přešla do nových prostor v budově bývalé pošty na Smetanově ulici, většina však zůstává v nemocnici.

Lékárna i prodejna zdravotnických potřeb se znovu otevře v pondělí 3. července, pohotovostní službu do té doby zajišťuje lékárna Alba na Seifertově ulici.

Zdroj: Mladá fronta DNES

publikováno: 26.6.2006
Kdy je vhodné použít boty a membránu Goretex? Jednoduše řečeno když chcete mít nohy v suchu.

Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Objednejte si naši krabičkovou dietu a budete příjemně překvapeni. Naše krabičková dieta je sestavena odborníky na zdravou výživu. Hledáte tu správnou zdravotní matraci? Zdravotní matrace pro klidný spánek najdete u nás ty pravé.