{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Přišly bouřky, hrozí přívaly a krupobití

Do jihomoravských polí, vinic i kempů včera večer po několika slunečních dnech vtrhly první bouřky a meteorologové zároveň vydali upozornění, že dnes mohou krajinu potlouct kroupy, přívalové srážky a nárazy větru.

„Upozornění platí do večera, zítra se možná bude prodlužovat ještě do závěru středy,“ uvedl včera Marek Dvořák z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Jinak platí, že v kraji dál zůstává tropické počasí. Dnešní teploty budou dosahovat až 32 stupňů a stejně vysoko se udrží zítra. Také pro zítřek meteorologové počítají s oblačností, přeháňkami, bouřkami a sem tam i s kroupami.

Ve čtvrtek mraků i srážek ubude, má se také mírně ochladit. Ve dne na 24 až 28 stupňů.

Přívalový déšť v Olešnici vyplavil 60 domů

Více než 80 milimetrů srážek spadlo včera večer za hodinu v Olešnici na Blanensku. Déšť zvedl hladinu potoka Hodonínka a vyplavil na šedesát domů.

„Pod vodou jsou hlavně sklepy, několik centimetrů vody a bahna poničilo i vybavení ve čtyřech rodinných domech. Voda se dostala i do olešnické mlékárny a poškodila zařízení řeznictví a uzenářství firmy Šutera,“ popsal starosta Zdeněk Peša.

Většinu vody přitom podle něj zachytily nově postavené suché nádrže nad obcí, přesto bylo v Olešnici více vody než při záplavách před čtyřmi lety. „V Olešnici zasahuje šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, odčerpávají hlavně zatopené sklepy,“ popsal včera večer blanenský operační důstojník Slavomír Čapka.

Zdroj: Mladá fronta DNES


publikováno: 27.6.2006
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.