{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko má vodní areál plný zábavy

Obyvatelé města Blanska a přilehlého okolí dostali k začátku letní sezóny příjemný dárek. V těchto dnech bylo totiž uvedeno do provozu zrekonstruované místní koupaliště, které návštěvníkům nabízí kromě plaveckého bazénu nově také množství vodních atrakcí. Stavební práce v hodnotě více jak 97 milionů korun provedla společnost Skanska CZ v období od listopadu roku 2005 do července letošního roku. Investorem projektu bylo Město Blansko.

„Bazén na koupališti v Blansku je starý více jak sedmdesát let a po celou dobu své existence nebyl nijak upravován. Rekonstrukce byla tudíž naprosto nezbytná. Díky stavebním úpravám mohou obyvatelé Blanska využívat nejen opravený bazén, ale nově také tobogán, skluzavku a další vodní atrakce,“ sdělila starostka města Blansko Jaroslava Králová.

Koupaliště se nachází na ostrově, který tvoří řeka Svitava a její rameno. Celý ostrov je pojat jako sportovní areál, je zde kromě venkovního koupaliště také krytý bazén městských lázní, zimní stadion, baseballové hřiště a další sportoviště.

„I když letošní dlouhé zimní počasí stavebním pracím nepřálo, jsme velmi rádi, že jsme mohli obyvatelům města Blansko zrekonstruované koupaliště předat hotové na počátku letní sezóny,“ sdělil Jaroslav Stibůrek, ředitel společnosti Skanska CZ region Brno.

V rámci rekonstrukce koupaliště byl především upraven stávající bazén, který byl nahrazen nerezovou vanou. Bazén je rozdělen na část plaveckou, skokanskou, rekreační, relaxační a na divokou řeku. Součástí bazénu se stal také téměř 55 metrů dlouhý žlutý tobogán a široká oranžová skluzavka, která je dlouhá více jak 14 metrů. Mezi další atrakce patří tzv. vodní číše, masážní trysky a lavice, perličky umístěné v relaxační části. Pro děti byl vybudován bazének, který je sestaven ze dvou propojených bazénků o průměru čtyři a šest metrů s vodním hřibem.

Zázemí bazénu tvoří nová provozní budova, kde se nacházejí šatny a sociální zařízení, restaurace, prostory pro plavčíky a technologie na úpravu vody. Pro ohřev vody v objektu byly na jihozápadní části střechy umístěny solární kolektory. V okolí bazénu pak byl položen nový trávník s umělým zavlažováním. Pro spokojenost návštěvníků vznikla v západní části areálu písečná pláž, kde jsou dvě hřiště na beach volejbal a pro malé děti bylo vybudováno hřiště z akátového dřeva.

Základní údaje:
Název stavby: Rekonstrukce areálu letního koupaliště v Blansku
Lokalita: Jihomoravský kraj
Doba výstavby: listopad 2005 – červenec 2006
Investor: Město Blansko
Zhotovitel: Skanska CZ region Brno, s.r.o.
Projektant: HUTNÍ PROJEKT Frýdek Místek
Délka tobogánu: 54,61 m
Délka skluzavky: 14,58 m

publikováno: 14.7.2006
Blansko - koupaliště
Blansko - koupaliště
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.