{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Velké Opatovice: Nové koupaliště

Blanensko získá další velké koupaliště. Po desítkách let se jej dočkají lidé z Velkých Opatovic.

V současných vedrech se musejí spokojit s vlastní koupelnou anebo za vodou cestovat i více než dvacet kilometrů na koupaliště do Moravské Třebové, Letovic či Šebetova.

Nyní radnice našla potřebné peníze a dělníci začali na novém koupališti za fotbalovým hřištěm pracovat. Ve čtyřtisícovém městečku by se podle plánů radnice lidé mohli koupat už příští sezónu v novém venkovním bazénu s masážními trubkami a dětským bazénkem s vodním hřibem. Hotový má být i 54 metrů dlouhý tobogán s vlastním dojezdovým bazénkem.

„Musíme projednat s hygienou, zda a za jakých podmínek nám povolí otevřít i bez dokončených budov se sprchami, šatnami a toaletami. To vše totiž bude dokončené v roce 2008,“ popisoval starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek (KDU-ČSL).

U nového koupaliště pro 500 lidí má vyrůst i vlastní parkoviště, zázemí pro plavčíky a občerstvení. Původní koupaliště v areálu fotbalového hřiště je už přes dvacet let nevyužívané kvůli prasklé vaně.

„Je to asi největší akce města vůbec. Celkové náklady budou 38 milionů korun. O koupališti se uvažuje více než deset let, zatím ale chyběly peníze,“ popsal cestu k vytouženému zchlazení starosta.

„Teď jsme měli schované peníze z prodeje obecních bytů, budeme si také brát patnáctimilionový úvěr,“ dodal.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 28.7.2006
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.