{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Hlaváčová zdolala rekordně La Manche

V nejlepším ženském čase všech dob zdolala kanál La Manche česká plavkyně Yvetta Hlaváčová, která na překonání úžiny jedním směrem potřebovala 7 hodin a 25 minut.

Její rekordní výkon byl přitom pouze mezičasem, neboť Hlaváčová se hned po vystoupení na francouzskou pevninu vydala na další plaveckou cestu zpět do Anglie.

Blanenská rodačka navíc výrazně vylepšila absolutní české maximum, které díky ní mělo od loňského srpna hodnotu 8 hodin a 42 minut.

Ženský rekord držela už od roku 1978 výkonem 7 hodin a 40 minut Američanka Penny Lee Deanová. Absolutní rekord v překonání kanálu La Manche vytvořil loni 2. srpna německý plavec Christof Wandratsch časem 7 hodin, tři minuty a 52 sekund. Čas Hlaváčové patří mezi šest nejlepších všech dob.

Hlaváčová odstartovala ráno z anglického břehu. Jejím záměrem je překonat i ženský rekord v přeplavbě oběma směry, který drží Australanka Susie Maroneyová časem 17 hodin a 14 minut.

Teplota mořské vody se měnila až o dva stupně Celsia. U Anglie byla chladná, měla pouze 17,3 stupně Celsia. Ve Francii byla o dva stupně teplejší.

Svůj pokus o překonání kanálu La Manche oběma směry zhruba po čtrnácti hodinách plavby a zdolání 60 kilometrů kvůli absolutnímu vyčerpání vzdala.

Z vody vystoupila v neděli krátce před půl třetí ráno, když jí k anglickým břehům chybělo jedenáct až dvanáct kilometrů. ČTK to řekl trenér plavců Univerzity Brno Jiří Povolný.

publikováno: 6.8.2006
Yvetta Hlaváčová
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.