{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Rájec-Jestřebí z razítek pošty nezmizí

Rájec-Jestřebí zůstane i pro pošťáky Rájcem-Jestřebím. Přestože to zní jako slovní hříčka, je to zpráva, ze které se obyvatelé města mohou radovat.

Český telekomunikační úřad totiž zrušil své dubnové nařízení, které od září přikazovalo České poště používat u názvů obcí, které vznikly složením jmen dvou sídel a mají víc než dvanáct písmen, na razítkách jen jméno první. Rájec-Jestřebí by tak pro poštu byl jen Rájcem se směrovacím číslem 67902.

„Naši lidé byli dotčení a já se jim vůbec nedivím. Naštěstí se proti nařízení zvedl velký odpor, dokonce jsme měli avízo, že telekomunikační úřad předpis zruší,“ reagoval včera místostarosta města Pavel Perout.

„Zvítězil zdravý rozum,“ dodal. Obyvatelé města si podle něj přáli, aby i pošta používala původní název s pomlčkou. Nejen proto, že pro místní je stále důležité, jestli bydlí v původním Rájci, anebo v Jestřebí, ale také kvůli jednoznačnosti.

„Vždyť Rájce jsou v zemi čtyři. Zabrání se tak různým omylům,“ uvedl.

Radovat se ze zrušení nařízení mohou i ve dvou obcích na Vyškovsku, v Račicích-Pístovicích a HošticíchHerolticích. „Lidé jsou zvyklí na Račice-Pístovice, tak by v tom úřady neměly dělat zmatek. Navíc když člověk splete směrovací číslo a napíše jen Račice, chodí dopis po celé republice. Máme s tím problémy,“ sdělila nedávno místostarostka obce Marlena Březovská.

S nápadem zkrátit názvy poštovních úřadů přišel poštovní ombudsman Eduard Prandstetter. Chtěl lidem ušetřit čas, který tráví při psaní dlouhých adres. Jeho nadřízený ale vyhověl poště, které se předpis nelíbil.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 17.8.2006


Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.