{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Mladá žena skočila do Macochy

Na dně propasti Macocha v Moravském krasu našli policisté v noci na pondělí další tělo. Vzít si život skokem do Macochy se zde rozhodla mladá žena s trvalým bydlištěm v Brně.

Čtyřiadvacetiletá žena původem z Vysočan na Blanensku skočila do Macochy, když měla nedělní vycházku z psychiatrické léčebny v Brně-Černovicích. „Do léčebny se měla vrátit do šesti hodin večer. Nepřišla ale a zaměstnanci léčebny od její spolubydlící zjistili, že chtěla spáchat sebevraždu skokem do Macochy. Kontaktovali proto městskou policii v Brně, která nás požádala, abychom se podívali do Macochy,“ popsal blanenský policejní mluvčí Miloslav Kovařík.

„Mrtvolu ženy našli naši policisté v jedenáct hodin v noci na okraji jezírka na dně propasti, vedle ní ležel i batůžek s doklady a dalšími osobními věcmi,“ dodal Kovařík. Motiv sebevraždy policie vyšetřuje.

Ředitel psychiatrické léčebny v Černovicích Marek Radimský se k případu nechtěl vyjádřit. „Obecně mohu říct jen to, že drtivá většina pacientů je tu dobrovolně, mají otevřený režim a chodí i mimo léčebnu,“ řekl její šéf Radimský.

Podle zjištění MF DNES šlo o pacientku takzvaného otevřeného oddělení, společného pro muže i ženy, kde mají pacienti volný pohyb po léčebně a na němž nejsou léčeny takzvané těžké případy.

Čtyřiadvacetiletá žena je za poslední měsíc už druhým člověkem, který se v Macoše zabil. Naposledy do propasti zřejmě kvůli finančním problémům skočil 26. srpna třiatřicetiletý muž z Hodonínska.

„Od roku 1999 je to už jedenáctý případ sebevraždy skokem do Macochy,“ dodal Kovařík. Podle neoficiálních statistik ve druhé nejhlubší propasti v republice zemřelo za posledních osmdesát let na sedmdesát lidí.

Zdroj: Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 19.9.2006
Macocha