{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Šetrný papír FSC na vzestupu

Jen v období mezi dubnem a zářím letošního roku se počet evropských podniků oprávněných označovat produkty logem FSC zvýšil z 250 na 433.

V září 2006 byl aktualizován seznam podniků s certifikátem FSC v evropském papírenském sektoru tzv. 5 P (pulp, paper, packaging, printers and publishers). Seznam tedy zahrnuje výrobce celulózy, papíru, papírových obalů, tiskárny a nakladatele. Logo FSC na výrobcích zaručuje, že dřevo, z něhož je produkt vyroben, pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.

Seznam firem v papírenském průmyslu vytvořily ve spolupráci FSC Německo, FSC Nizozemí a FSC Velká Británie - národní pobočky mezinárodní organizace FSC.

Všechny společnosti uvedené v seznamu lze nalézt i v mezinárodní databázi všech certifikovaných firem a výrobků (ze všech oborů) na stránkách www.fsc-info.org.

FSC ČR je nevládní nezisková organizace a český zástupce mezinárodní organizace Forest Stewardship Council (FSC). FSC ČR prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření v České republice prostřednictvím certifikace lesů a zpracovatelského řetězce certifikovaného dřeva a dřevěných výrobků. Národní pobočky organizace FSC působí ve více než 40 zemích světa. Bližší informace o činnosti naší organizace i certifikačního systému FSC je možno získat na českých internetových stránkách www.czechfsc.cz či na stránkách mezinárodních www.fsc.org.

„Papír z šetrně obhospodařovaných lesů je v Evropě na vzestupu. V tuzemsku ovšem oprávnění značit své výrobky prestižním logem FSC nevlastní jediný podnik pracující s papírem. V souvislosti s nedávných rozhodnutím Lesů ČR, s.p. začít hospodařit podle ekologických a sociálních parametrů FSC, lze očekávat změnu a přechod papírenského průmyslu na dřevo z šetrně obhospodařovaných lesů.“

Více informací na www.czechfsc.cz

publikováno: 25.10.2006
Turistický průvodce v okolí hory Kralický Sněžník.

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.

Pošlete svým blízkým a přátelům vanoční přání

plexi

Kvalitně zpracované plexi od léty prověřeného výrobce plexiskla firmy Koplast s.r.o.