{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kunštát: Srazil chlapce a hodil ho do lesa

Případ, který otřásl i zkušenými kriminalisty, nyní vyšetřují blanenští policisté. Když pětatřicetiletý Petr Neisser z Lysic v noci na pátek v Kunštátu na Blanensku srazil patnáctiletého mladíka, mohla to být běžná dopravní nehoda.

V neuvěřitelný čin se vše změnilo ve chvíli, kdy řidič z místa činu odjel i se zraněným chlapcem v kufru svého auta domů. A když pak patnáctiletého Karla Pravce odvezl do lesa a tam ho bez pomoci nechal. Ten se ráno doplazil k silnici, kde ho objevil až náhodný kolemjdoucí.

„Mladík po nárazu přeletěl střechu, rozbil zadní okno a přes vnitřní kryt spadl do kufru octavie. S něčím podobným jsme se já ani nikdo z kolegů snad v celé republice ještě nesetkali,“ popsal událost policejní mluvčí Miroslav Kovařík.

Podle odborníků je propadení chodce do auta možné, jen jede-li auto hodně rychle.

I když je kuriózní už nehoda sama o sobě, tomu, co následovalo, odmítají uvěřit i otrlé povahy. „Řidič si toho, že má chlapce v autě, všiml až doma. Znovu vyjel a těžce zraněného chlapce odvezl na lesní cestu asi dva kilometry za obec, v níž bydlí,“ dodal Kovařík.

Karla Pravce, který byl po nehodě v bezvědomí, našel u silnice mezi Lysicemi a Štěchovem náhodný chodec až druhý den ráno. „Kluk se probudil prý až nad ránem v lese. S oběma zlomenými nohami, otřesem mozku, tržnými ranami, pohmožděninami a dalšími zraněními se doplazil k silnici, kde jej kolem sedmé ráno našel nějaký pán a zavolal sanitku,“ popisuje otec zraněného mladíka Karel Pravec. „Co si musel zkusit, je hrozné,“ dodává.

Podle lékařů boskovické nemocnice, je chlapec už mimo ohrožení života. Policisté, kteří řidiče našli díky odpadlé registrační značce, už Neisserovi sdělili obvinění. Za neposkytnutí pomoci a ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozí pět let vězení.

Zdroj: MF Dnes

publikováno: 22.11.2006
Stavíme krby a krbová kamna s krbovými vložkami od výrobců dle výběru zákazníka.

Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.