{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kickbox Boskovice: Mistrovství ČR 2006

Závěr letošního roku byl ve znamení republikových turnajů, kterých se zůčastnili i boxeři oddílu Thai & Kick Boxing při TJ Rytmus Boskovice.

Na MČR ve full kontaktu, které se konalo v září v Olomouci, bojovali o medaile Jan Huráb, Philip Regueyra a Zbyněk Stloukal. I přesto, že předvedli velmi dobré výkony, byli rozhodčí většinou opačného názoru a bodové vítězství přisoudili jejich soupeřům. Jen mírnou útěchou bylo 2.místo Philipa Reguery, který postoupil na volný los do finále, které ale prohrál.

Další mistrovství se konalo o měsíc později a tentokrát šlo o disciplínu kickbox s low kicks, na kterou se boskovický oddíl specializuje. Všichni ze zůčastněných si chtěli zlepšit reputaci z předchozího turnaje a tomu se podřídila i příprava pod trenérem Radkem Kudou. Účast ve složení Kuda, Huráb, Stloukal a Margetin slibovala úspěšné tažení turnajem a očekávaly se kvalitní výkony a zápasy.

Především výkon Jana Hurába zasloužil obdiv, protože přes dvě eliminační kola, která s přehledem vyhrál, postoupil do finále, ve kterém mu byl soupeřem stabilní účastník a medailista z MS a ME Petr Hřivna ( Smash Gym Olomouc ).

Galavečera, který obsahoval vybrané finálové zápasy, se účastnili i ostatní boxeři TJ Rytmus, mimo M.Margetina, který v prvním zápase utrpěl zlomeninu žeber a nemohl pokračovat.

Finálový los dal dohromady opravdu kvalitní zápasy a boxery, ale štěstí bylo na straně soupeřů. Spanilou jízdu Jana Hurába zastavil právě Hřivna, když po obrovské bitvě vyhrál na body 3:0. Radek Kuda měl už podruhé možnost porazit Blažejovského, který dlouhodobě patří k domácí i světové špičce, ale jeho odhodlání zastavil Blažejovský už v prvním kole po velmi sporném verdiktu rozhodčího, který zápas ukončil r.s.c.

Ani Zbyňku Stloukalovi se nedařilo a svůj finálový zápas nevyhrál. Stejně tak se ale pravděpodobně nedařilo ringovým rozhodčím, protože většina jejich rozhodnutí byla ukvapená. I přes tři stříbrné medaile, které získali Kuda, Huráb a Stloukal, převládali po mistrovství republiky smíšené pocity.

Trenér Radek Kuda hodnotí rok 2006 vcelku úspěšně a veškré negativní poznatky bere jako hnací sílu pro příští rok, ve kterém si slibuje ty nejlepší výlsedky a především tituly.

Jako každým rokem bude sezónu uzavírat 11. ročník začátečnického turnaje Arena Cup v Brně, který pořádá domácí oddíl Arena Kickbox Miloše Šnédara. Turnaj se uskuteční 2.12.2006 od 10:00 v Hotelu Božetěchova. Thai & Kick Boxing - Tj Rytmus Boskovice zde teké představí své nové naděje.

Zaslal: Zdeněk Vach

publikováno: 28.11.2006
Kickbox Boskovice
Stavíme krby a krbová kamna s krbovými vložkami od výrobců dle výběru zákazníka.

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.