{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Lažany: Na kapotě vojenská exploze

Šok čekal pětatřicetiletého Jiřího France z Lažan na Blanensku a jeho rodinu, když se v sobotu ráno podívali z okna. Na kapotě firemní dodávky, kterou měl podnikatel půjčenou a zaparkovanou na dvoře pod okny, zela prohlubeň po výbuchu. Ten poničil přední sklo a některé součásti rozmetal do okolí. Až v té chvíli si obyvatelé domu uvědomili, co se stalo. Rána, kterou v noci zaslechli, ale nepřikládali jí význam, byl výbuch u nich na zahradě. Navíc výbuch munice, která je podle policie součástí vybavení armády a mimo ni by se vůbec neměla dostat.

„Ve 3.15 došlo k explozi vojenské výbušky, která se vkládá do slzotvorného granátu, aby se slzný plyn rozptýlil do okolí. Dá se ale použít i samostatně jako v tomto případě,“ potvrdil blanenský policejní mluvčí Miroslav Kovařík.

V noci na sobotu v Lažanech někdo sprejem postříkal další auto a zeď a místní se domnívají, že v obci řádili výtržníci. Rodina, která se do Lažan přistěhovala asi před čtyřmi lety, ale věří, že nemělo zůstat jen u poničeného automobilu. Rozbuška vybouchla jen kousek od okna, za nímž spaly malé děti. A podnikateli, který se zabývá přípravou závodů motokár pro děti, už v minulosti někdo vyhrožoval.

„Nejhorší je, že tam byly malé děti, mám šestiletého syna a desetiměsíční dceru,“ řekl televizi Nova Jiří Franc, který se bojí, že výbušnina měla doletět právě do nitra domu.

K verzi, že výbuch byl výstrahou pro rodinu, se přiklání i policie. „Majitel domu byl asi před dvěma měsíci vydírán, vše pravděpodobně souviselo s jeho podnikáním. A jako součást vydírání vyšetřovatelka ohodnotila i výbuch. Pachateli za to hrozí 2 až 8 let,“ uvedl Kovařík.

Zdroj: Mladá fronta DNES - jižní Morava

publikováno: 12.3.2007
Stavba krbů a krbových kamen s vložkami od výrobců dle přání zákaníka.

Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.

Udělejte radost někomu blízkému a pošlete mu přání k svátku