{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ČKD Blansko uzavřelo kontrakty v hodnotě přes 225 mil. Kč

ČKD Blansko Holding, a.s., tradiční výrobce těžkých svislých soustruhů, uzavřelo kontrakty na dodávku dvou těžkých svislých soustruhů v celkové hodnotě přes 225 mil. Kč.

„Oba objednané stroje patří k největším karuselům vyrobeným v ČKD Blansko vůbec. Budou umožňovat obrábění rotačních součástí s vnějším průměrem do 7 m (resp. 14 m), s výškou do 5,5 m a s hmotností do 320 tun. Samozřejmostí karuselů vyrobených v ČKD Blansko je použití NC řízení a splnění všech předpisů a norem platných pro obráběcí stroje vyráběné v EU,“ uvedl nám ing. Pavel Straka, vedoucí prodeje divize karuselů v ČKD Blansko, a dodal: „I u těchto strojů bude použita řada nových technických řešení, umožňujících zvýšenou tuhost strojů při obrábění, zvýšený výkon obrábění, vyšší komfort obsluhy a jiné.“

První kontrakt na dodávku obráběcího stroje typu SKD 63/70 D v hodnotě 100 mil. Kč je pro ruského zákazníka LMZ Sankt-Peterburg. Druhý kontrakt na dodávku obráběcího stroje typu SKJ 80-140 D v hodnotě 127 mil. Kč je pro společnost NKMZ Kramatorsk z Ukrajiny.

„Získáním těchto zakázek, kterým předcházela řada složitých technických i obchodních jednání, naše firma předvedla, že i ve srovnání s konkurencí dokáže zákazníkům rovněž nabídnout technicky i technologicky zajímavé stroje, splňující ty nejnáročnější podmínky. Uzavřením těchto klíčových kontraktů, si ČKD Blansko otevřelo cestu na z hlediska dlouhodobého potenciálu velice významný ukrajinský a ruský trh,“ vyjádřil se nám k získaným zakázkám ing. Václav Sváček, ředitel divize karuselů v ČKD Blansko.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy s bohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby v místě sídla společnosti se datují od roku 1698. Od té doby se původní podnik přetransformoval v dnešní zákaznicky orientovanou společnost, která zaměstnává téměř šest stovek zaměstnanců. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje v produkci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické vybavení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Významnou obchodní oblast tvoří rovněž těžké svislé soustruhy, tzv. karusely. Tyto soustruhy společnost sama využívá při obrábění rotačních dílů vodních turbín, což významně přispívá k ověřování jejich spolehlivosti, životnosti i k získávání zkušeností a poznatků pro jejich další rozvoj. Těžké svislé soustruhy se v ČKD Blansko vyrábí od roku 1951. Za tuto dobu jich bylo vyrobeno již více než 700. Dceřiná společnost ČKD Blansko Wind se specializuje na dodávku moderních větrných elektráren na klíč. Ve spolupráci s finským partnerem nabízí jedno z nejmodernějších řešení v oblasti větrných elektráren využívajících planetovou převodovku Multibrid. Výrobní možnosti podniku umožňují zabývat se rovněž opracováváním svařenců podle specifických potřeb zákazníka. Turbíny, soustruhy a svařence z ČKD Blansko Holding jsou využívány po celém světe a nesou pečeť kvality českého strojírenství.

ČKD Blansko Holding, a.s. je členem konsolidovaného celku finanční skupiny J&T.


publikováno: 13.9.2007
Realizace krbů a krbových kamen s vložkami od výrobce dle přání zákaníka.

Turistický průvodce v okolí hory Kralický Sněžník.

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Rekonstrukce bytového jádra,bytů koupelen, podlah, zateplování fasád na míru.