ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko


ikona Hrad Boskovice

Historie hradu Boskovice sahá až do poloviny 13. století, kdy hrad patřil rodu pánů z Boskovic, kteří hrad i celé panství vlastnili až do konce 14. století. Hrad poté přešel do vlastnictví pánů z Kunštátu, kteří zřejmě právě v té době začali budovat nové středověké sídlo.

Od poloviny 15. století hrad i celé boskovické panství znovu vlastnili páni z Boskovic, jejichž erb se později stal znakem města Boskovice. Rod rytířů ze Zástřizl, který měl hrad v držení od poloviny 16. století, dokončil kompletní přestavbu objektu v renesančním stylu. Koncem 17. století se pak hrad i s celým panstvím dostal do vlastnictví rodu Dietrichsteinů.

Na začátku 18. století bylo sice k hradu přistavěno několik hospodářských budov, ale krátce nato byl boskovický hrad opuštěn. Několik let poté byly strženy střechy, zdivo bylo rozebráno a použito při stavbě městských budov.

V dnešní době je hrad součástí majetku hraběcího rodu Mensdorff-Pouilly. Z někdejší monumentální stavby zůstalo jen torzo hradního paláce, z něhož se otvírá nádherný výhled do okolní malebné krajiny. Milovníky technických vymožeností určitě zaujme 26 metrů hluboká studna, která je poháněna unikátním dřevěným šlapacím kolem.

ikona Hrad Boskovice - otevírací doba a ceník

Duben a říjen soboty, neděle a svátky - 10 - 16 hodin
Květen a září - denně mimo pondělí  - 10 - 16 hodin
Červen, červenec a srpen - denně - 9 - 18 hodin
Vstupné - plné 25 Kč, snížené 15 Kč

ikona Hrad Boskovice - kontakt

Hrad Boskovice
Hradní 7
680 01 Boskovice
Tel.: 516 452 043
Email: hrad@hradboskovice.cz


Hrad Boskovice Hrad Boskovice Hrad Boskovice Hrad Boskovice
© 2003-07 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx